Pszichológiai magánpraxisomban várom mindazok jelentkezését, akik az alább felsorolt, vagy hasonló nehézségekkel küzdenek
Életvezetési problémák
Krízis helyzetek
Párkapcsolati problémák
Válás
Szexuális problémák
Veszteségek, gyász feldolgozása
Transzgenerációs traumák feldolgozása
Kapunyitási pánik, - Kapuzárási pánik, - Életközép krízis, Időskori lelki problémák
Önismereti igény
Önértékelési zavar, önbizalom hiány
Kudarcok, elakadások
Stresszkezelési nehézségek
Kommunikációs
Munkahelyi problémák, beilleszkedési nehézségek, munkahely elvesztése
Döntési nehézségek
Teljesítményproblémák
Burnout-Kiégés
Az egyik legfontosabb kérdés a tanácsadási folyamattal kapcsolatban az, hogy milyen hosszú ideig fog tartani. Erre nem lehet konkrét választ adni, mert több fontos tényezőtől függ, hogy a változás és az eredmény mennyi időt vesz majd igénybe:
– A probléma típusa, - a változtatáshoz szükséges elköteleződés és motiváció, - személyiségtípus, a terapeuta felkészültsége, a páciens és a terapeuta összeillése stb. Sok esetben „elég” néhány alkalom, máskor pedig egy hosszabb távú folyamat lesz eredményes.
Az első találkozásnál mindenképpen közös megállapodás születik arról, hogy határozott idejű (hány alkalom), vagy határozatlan idejű tanácsadás lesz célravezető a kitűzött terápiás cél/célok eléréséhez.
Az 1997. évi CLIV. egészségügyi törvény értelmében Magyarországon pszichiátriai diagnózis felállítására, illetve pszichoterápia végzésére kizárólag klinikai szakpszichológus illetve szakorvos jogosult.